מעשנת בשר

רוצים להכין ארוחה טובה לבני המשפחה ולחברים עם בשר איכותי, כמו שרואים בסרטים, כמו שתמיד חלמתם , כאילו אתם בחווה בארגנטינה או בדרום ארצות הברית? בשביל זה אתם צריכים 3 דברים, בשר ברמה גבוהה, מעשנת בשר איכותית, ולא לשכוח להזמין את החברים או בני משפחה לארוחה.

לגבי הנקודה השלישית, הרי שזה תלוי בכם, לגבי שאלת הבשר, מה שעליכם לעשות זה לגשת לאיטליז או מעדנייה ולרכוש נתחי בשר מובחרים, כמובן שהם צריכים להיות טריים, איכותיים, רצוי נתחי בשר שניתן לטפל בהם בצורה פשוטה ויסודית. לגבי מעשנת בשר, בשביל זה אנחנו כאן.

מה שעליכם לעשות זה לרכוש מעשנת בשר ממקום מוכר שניתן לסמוך עליו. אחרי שרכשתם מעשנת כזו, עליכם לפני שאתם מתחילים להשתמש בו, לעשות הרצה של שעתיים ללא בישול, בטמפרטורה של עד 120 מעלות. המטרה היא לוודא שהמעשנת שורפת את האבק והשומנים שיש בה. בזמן הזה אפשר ללמוד קצת על המכשיר, לראות איך הוא עובד, כך תצברו ניסיון לפני שאתם מתחילים להשתמש בו.

חשוב לומר, מלבד מעשנת בשר, כלומר מלבד המכשיר עצמו, עליכם גם לקנות את החומרים איתם תעשנו את הבשר. כך אתם זקוקים לגזרי עץ. לשם כך עליכם לרכוש גזרי עץ יבשים, רצוי עצים בסגנון דובדבן, תפוח, אגוז, פקאן. במהלך הזמן תלמדו להבחין בין האיכויות של העצים השונים, וכן תלמדו מה הכמות הנדרשת מכל עץ ואיזה עשן הוא מייצר. כך תוכלו להחליט איזה עץ מתאים לכם יותר ואיזה פחות. חשוב לומר, שמלבד שימוש בגזרי עץ, עליכם להשתמש גם בשבבי עץ ולעיתים גם בנסורת ופחמים. גם את זה תלמדו במהלך הזמן.

אחרי שתפעלתם לראשונה את המעשנת, הרי שהיא מוכנה לשימוש. בדרך כלל זמן העישון הוא בין שעתיים לארבע שעות. לפני שאתם מפעילים לצורך עישון ראשוני, יש לוודא שאתם שומרים על כל כללי הבטיחות, החל מהרחקת ילדים וכל גורם אחר שאינו אמור להיות ליד המעשנת ממנה, כמו כן יש להרחיק חומרים דליקים מקרבת מקום, רצוי מאוד להשתמש בכפפות וכן לוודא שיש צינור מים ליד.

בשלב הזה אתם יכולים להתחיל לעבוד עם המעשנת. תבעירו את העץ, תכניסו אותו פנימה, תוסיפו את השבבים, תקבעו את הטמפרטורה, וכעת זה הזמן להכניס את המזון פנימה. כל מה שנותר לכם לעשות זה לחכות שהוא יהיה מעושן, וכעת אתם יכולים להזמין את האורחים לשולחן ולהתחיל לאכול.

תגובות (0)

הוסף תגובה

אתה מגיב כאורח

ביטול מוסיף תגובה

קבל 3 הצעות מחיר

...