איך לבחור מיקום לקייטרינג בטבע

חלק מהאנשים מעדיפים לערוך אירועים מחוץ לאולמות או גנים. הם מעדיפים מקומות מקוריים בטבע אחרי שכבר בילו בכל אולם אפשרי באירועים של אחרים. יחד עם היתרון הזה, מגיע גם כאב ראש לא קטן: למצוא מקום לערוך קייטרינג בשרי. כדי שהאירוע שלכם יתנהל על הצד הטוב ביותר מבחינת ההסעדה -  להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מקום מתאים למטרה זו.

חורשה

אירוע ביער יכול להיות מאוד רומנטי ואווירתי. אבל העצים יכולים להיות גם גורם מאוד מפריע ובמיוחד בסתיו. אם אתם לא רוצים מחטי אורן בסלט שלכם, או שבלוטים וחרובים ינחתו על ראש הסועדים, חשוב לדאוג שהשולחנות, כמו גם דוכני המזון, יוצבו בחורשה במקום יציב. אפשר למצוא משטחי בטון במקומות כאלה, או פשוט להגיע למקום ולדאוג ליישר את השטח (ממש אין צורך להביא בולדוזרים). זה רלוונטי גם אם אתם מכינים אוכל מהבית מתוך אתר מתכונים ולא רק כשמזמינים חברת הסעדה.

תזמון

ארוחה על גבעה או הר מול חוף הים יכולה להיות מאוד מרגשת. אבל צריך למצוא לכך טיימינג טוב. בדרך כלל במקומות כאלה ישנה רוח וזה יכול להפריע מאוד להנאה מהאוכל. עקבו אחר תחזית מזג האוויר ובחרו ביום בו אין רוחות חזקות, או כמעט ואין רוחות בכלל. זה לא נעים יהיה לראות את כוס היין עפה לה ברוח.

הרחק מחרקים

קייטרינג בשרי בטבע יכול להיות תחליף ראוי למי שנמאס לו לעשות על האש בעצמו. אבל כמו שעושים פיקניק ביער, כך צריך להיזהר במקרה הזה מחרקים. סרקו את השטח ובדקו שאין כוורות באזור לפחות ברדיוס של 300 מטר. כמו כך, יש לעשות את ההגשה במקום שהוא כמה יותר רחוק מפחים גדולים. אחרת זה ימשוך זבובים וממש לא יהיה נעים לשהות במקום עם האורחים הלא קרואים האלה.

מקום יצב

חשוב מאוד לבחור שטח מישורי שהשולחנות יעמדו עליו בצורה טובה ולא יתנדנדו וכך גם הכיסאות. זה ממש לא יהיה נעים לראות את האורחים שלכם נופלים ומתגלגלים במורד גבעה כלשהי כי השטח לא היה יציב. זה עלול להוביל גם לנפילת דברים מהשולחן. למידע נוסף על קייטרינג בטבע -  אתם מוזמנים לשוב ולעקוב אחר המאמרים באתר.

תגובות (0)

הוסף תגובה

אתה מגיב כאורח

ביטול מוסיף תגובה

קבל 3 הצעות מחיר

...