קייטרינג בשרי על האש

קייטרינג בשרי על האש

קייטרינג בשרי על האש

רבים מאיתנו אוהבים בשר ובמיוחד לעשות על האש, איך בוחרים חברת קייטרינג אשר תוכל ליצור חגיגת בשרים קולינארית, הדרך הקלה והנוחה היא ליצור קשר עם יועץ הקייטרינג שלנו ולקבל ייעוץ בבחירת חברת קייטרינג אשר עונה על הצרכים שלכם.

 


עם הקיץ שמגיע על האש, ברביקיו, אסאדו, ועוד מגוון תארים שהתקבלו עבור אירוע בשרי המלווה בתימרות עשן וניחוחות צלייה, בסופו של דבר מדובר בסגנונות שונים של צלייה על גחלים לוחשות, ואכן נדרשת מיומנות מסיומת כדי לנצח על כל חגיגת הבשרים שלכם.

אז איך בוחרים חברת קייטרינג בשרי מתאימה???

דבר ראשון לפני בחירת חברת הקייטרינג ישנם מספר דגשים אשר צריך לתת עליהם את הדעת!

· היכן יתקיים האירוע - גן אירועים, בחצר הבית, בטבע, לא כל גן אירועים מאפשר זאת, ולא בכל מקום שרק נרצה בטבע נוכל להדליק מנגלים, לכן חשוב לוודא שניתן ליישם זאת במקום בו ייערך האירוע.
· תקציב – מהו התקציב עבור האירוע צריך לקחת בחשבון שעלות חומרי הגלם שמדובר באירוע קייטרינג בשרי על האש, או קייטרינג אסאדו היא גבוהה.
· כמות משתתפים –  לא כל חברת קייטרינג בעלת יכולת ורצון לערוך כל סדר גודל של אירוע.
· משך זמן האירוע - כאשר מדובר באסאדו אשר דורש זמן רב של צלייה אירוע קצר לא יתאים לתפריט אסאדו אלא אפם כן הבשר הוכן מראש (וכאן מפספסים את כל השואו שמסביב).
· רמת כשרות – כאשר מדובר בבשר עניין הכשרות הוא מורכב יותר מאשר לדוגמא כאשר מזמינים קייטרינג חלבי. ישנן מספר רמות ומספר רבנים אשר חתומים על התעודה, וכמובן ישנן קהילות אשר ידרשו תעודת הכשר של רב מסוים כך יכול להיווצר מצ"ב שלחברת קייטרינג מסוימת יש תעודת כשרות גלאט של בד"ץ וקהל המוזמנים שלכם ברובו יעדיף הכשר של הרב לנדא.
· סוג המוזמנים באירוע – אם מדובר באירוע כחתונה או כל אירוע אחר רב משתתפים, צריך לדעת האם ישנם ילדים אשר אולי יידרש עבורם תפריט מיוחד, כמובן האם ישנם צמחוניים שגם הם אמורים לאכול.
· שיטת הגשה – בופה הגשה לשולחנות.
· סוג תפריט מועדף :
אסאדו: שיטת צלייה דרום אמריקאית ולא כל חברת קייטרינג מתמחה בה, לכן מומלץ לבדוק היטב את החברה וסוג התפריט שלה + מי האסאדורים אשר אמורים לנהל את כל תהליך הצלייה.
על האש: תפריט בשרי רגיל על האש המורכב מקבב, ונתחי אנטריקוט, והבשר הרגיל שאנו אוהבים לצלות כמעט כל חברה יכולה לספק זאת , למעט חברות קייטרינג חלבי.
 כל הפרטים הללו חשובים עבור אירוע מוצלח יש לשים לב לעוד מספר פרטים בהצעת מחיר
  • כמות הבשר המוצעת לאדם, יש חברות קייטרינג בשרי אשר באותיות הקטנות ניתן למצוא סעיף המציין שהכמות היא לצורך הדוגמא 300 גר' בשר לאדם, ויש חברות אשר לא יגבילו את כמות הבשר. נתון זה יכול להוות משקל משמעותי בהצעת מחיר.
  • מהיכן נקנה הבשר והאם המקום שבו נרכש הבשר עומד בקריטריונים של הרבנות, משרד הבריאות.
  • תוספות וסלטים - כפי שציינו יש גם כאלו שבשר הוא לא מנת חלקם ולכן יש צורך להתחשב גם בהם.
  • האם חברת קייטרינג דואגת לסוגיית הכיבוי אש במידה והאירוע נערך בטבע או כל מקום שלא מסודר כגן אירועים.
  • סוג הכלים המוצעים לאירוע - כלים חד פעמיים לא מתאימים כל כך לאכילת בשר אלא אם מדובר בפינגר פוד.
  • ניהול נכון של האירוע הכולל כמובן תזמון מדוייק להוצאת המנות וכמות הבשר היוצאת. שלא ייווצר מצב שבו כמעט כל הבשר יוצא במכה אחת (כמובן תלוי גם בסוג האירוע).

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם הגורו ולקבל טיפים והמלצות נוספות לבחירת חברת הקייטרינג עבור האירוע שלכם

להתראות בשמחות

 

תגובות (0)

הוסף תגובה

אתה מגיב כאורח

ביטול מוסיף תגובה

קבל 3 הצעות מחיר

...