בחירת בשר לאירועים

אירועים יכולים להיות מוגדרים כהצלחה או כישלון, בין היתר בגלל סוג המזון המוגש בהם. מרבית האנשים זוכרים לטובה אירועים בהם הקייטרינג כלל מזון איכותי. חלק גדול מהאירועים בוחרים להגיש מגוון רחב של מנות בשריות, לאור העובדה כי מרבית האנשים נהנים מאוד מאכילת בשר. אם צפוי לכם אירוע בפתח, סביר כי אתם מתלבטים באילו מנות לבחור. בנושא זה לא מומלץ להתפשר. ככול שתשקיעו יותר בבחירת מזון הכולל בשר איכותי, כך יגדלו הסיכויים שהאורחים שלכם ייהנו באירוע ויזכרו אותו בצורה חיובית.

בשר טרי

ראשית יש מומלץ לבחור מנות בשר אשר יוכנו בעת האירוע מבשר טרי. הדבר גם יגרום לטעם של המנות להיות יותר איכותי וגם ירשים את האורחים. מוזמנים לאירועים מאוד אוהבים לראות נתח בשר עסיסי אשר נצלה מולם בזמן האירוע. אם אין אפשרות לקבל מהקייטרינג סוג כזה של שירות, הקפידו לבדוק שהמזון לפחות יוכן באותו היום, ולא יוגש לכם בשר שחומם לאחר שהוקפא.

נתחי בשר איכותיים

בשר בקר יכול להיות איכותי יותר ואיכותי פחות, וזאת בהתאם לסוג הנתח. בין אם המנות שיוגשו באירוע יהיו סטייקים ובין אם מנות אחרות הכוללות בשר, חשוב שיוכנו מבשר כמה שיותר איכותי. בין הנתחים המומלצים והאיכותיים ניתן למנות את הנתחים הבאים:

  • · סינטה – סינטה נחשב להיות סוג נתח מאוד טעים ומשובח. לא מכל סוג בקר ניתן להכין סטייק סינטה טעים. עגלים צעירים לדוגמא אינם מתאימים לנושא מכיוון שהבשר שלהם יחסית צמיגי וקשה. בשר סינטה צריך לעבור תהליך של יישון. ככול שתהליך זה יארך יותר זמן, כך הבשר יהיה יותר רק ועסיסי. מומלץ לאכול בשר מסוג זה ברמת צלייה מידיום רר ועד וול דאן – כל אחד בהתאם לטעמו.
  • · אנטריקוט – אנטריקוט הינו נתח אשר מצוי בסמוך לסינטה בגוף של הפרה. ככול שנתח זה יותר שומני, כך הוא יהיה יותר טעים. גם סוג בשר זה צריך לעבור תהליך של יישון.
  • · נתח קצבים – נתח אשר מצוי בסמוך לסרעפת של הפרה, והוא עסיסי וטעים. נתח קצבים אינו בעל רמה גבוהה של חמיצות ולכן אינו דורש תהליך של יישון.

נכתב באדיבות איטליז דהן

תגובות (0)

הוסף תגובה

אתה מגיב כאורח

ביטול מוסיף תגובה

קבל 3 הצעות מחיר

...