קבל 3 הצעות מחיר

...

בחירת שיטת הגשה

רבים שואלים את עצמם לקראת האירוע באיזו שיטת הגשה כדאי לבחור באירוע.
וכיום עם יש מציעות לנו חברות הקייטרינג השונות אין ספור שיטות.

דף חדש 1

אין ספק שבאירוע נושא המזון הוא אלמנט חשוב מאוד, אך לא פחות חשוב ממנו הוא אופי וסוג השירות אשר ניתן על ידי חברת הקייטרינג, אף אחד לא אוהב להמתין יותר מדי בתור לבופה או לראות את כולם מסביבו אוכלים בעוד הוא ממתין למנה שלו.

לכן צריך לתכנן את אופי השירות בכובד ראש ולא מומלץ לחסוך בנותני שרות.

אילו שיטות הגשה קיימות:

היום ישנן שיטות הגשה שונות ומרובות, וניתן אף לשלב ביניהם.

הגשה לשולחנות

·         מרכז שולחן: ההגשה המסורתית הוותיקה אשר בה מניחים את כל המנות החל ממנות פתיחה וסלטים, מנות ראשונות וכמובן עיקריות במרכז השולחן וכל אחד לוקח כאוות נפשו. היתרונות בכך שמצריך כמות נותני שרות נמוכה יותר גם מלצרים וגם במטבח, האורחים תמיד נהנים מאוכל על השולחן, וכך לא נשארים רעבים.
חסרונות אין שליטה על כמות המנות הנצרכת כך שיכול להיווצר מצב שבו מוזמנים לוקחים כמויות ללא הגבלה, חוסר אסתטיות במיוחד לאחר שהמגש מתחיל להתרוקן.

·         אמריקן סרוויס: הגשה לשולחנות על ידי מלצרים, מנות אישיות אשר עוצבו וקיבלו את מלוא תשומת הלב לפני שיצאו מהמטבח, היתרונות בשיטה הזו הן כמובן ברמה האסתטית שבה השף מציג את יכולותיו, יש שליטה בכמות המנות היוצאת, וקבלת השירות מהירה במידה ויש מספיק מלצרים. מצד שני אמריקן סרוויס דורש כמות נותני שרות גדולה גם במטבח לסידור המנות וגם בהגשה, המטבח קצה צריך להיות מוכן וערוך לכך ברמת ציוד ושטח עבודה.

מזנונים - בופה

גם כאן ישנם מספר שיטות הגשה שונות ומגוונות שלכל אחת יתרונות וחסרונות.

·         בופה צד אחד: הגישה לעמדה תהיה מצד אחד, ניתן שהשרות יהיה באופן עצמאי, או שהעמדה מאוישת על ידי מלצר אשר מגיש למוזמנים את המנות ודואג לשמור על העמדה רעננה ומלאה. היתרונות בשיטה זו שחוסכת בכוח אדם, אם העמדה מאוישת אזי ישנה גם שליטה על כמות המזון, במידה ואין שרות אזי אין שליטה. החסרונות מצריך את המוזמנים לעמוד בתור ולהסתובב עם צלחת עמוסה באולם

·         בופה דו צדדי: כמוקבל בבתי מלון עמדה נגישה מכל הכיוונים אשר לא מצריכה לעמוד ולהשתרך בתור, ניתן לעצב את העמדות בצורה אסתטית אומנם במהירות העיצוב יעלם עד שירעננו את המגשים, שיטה זו אינה דורשת כמות גדולה של כוח אדם, ואין שליטה על כמות המזון היוצאת. והיא גם לא מתאימה לכל מנה.

·         תחנות ועמדות: עמדות שבהם יוגש תפריט בקונספט ייחודי מסוים כגון עמדת סושי, או מזנון איטלקי, בעמדות הללו יוגש משהו ייחודי שמאפיין מטבח מסוים או גימיק, ולצורך העניין גם עמדת ילדים כדי שאלו לא יעמיסו על התור של המבוגרים, ובעמדה זו יוגשו הנקניקיות והצ'יפס, ולקינוח גלידה וצמר גפן מתוק.

·         מטבח פתוח: בשיטה זו שנהפכה לאחרונה לטרנד מדליק, במהלך כל הערב ישנם עמדות אשר מכינות את המנות לפי בקשת הלקוח, אין זמן קבוע של הוצאת מנה ראשונה או עיקרית לאורך כל הערב כל מוזמן יכול ללכת ולבקש מנה ממבחר המנות המוצעות בתפריט. החיסרון בכך ששיטה זו דורשת כוח אדם מקצועי ביותר רב, ריבוי עמדות אשר מאובזרות בכל הציוד הנדרש, אין שליטה על כמות המנות היוצאת. מה שעלול לייקר את עלות האירוע.
היתרונות הינם רבים אין צורך להמתין בתור, יש מקום לבטא את היצירתיות בכל מנה מחדש, גימיק לכל אורח אשר רואה את השפים בפעולה, מי לא היה רוצה ששף יכין לא את המנה באופן אישי, המטבח פתוח לאורך כל האירוע.

צריך לקחת בחשבון שלא כל חברת קייטרינג ערוכה או מיישמת כל שיטת הגשה כי כל שיטת הגשה יש לה את הצרכים והדרישות שלה, לכן כאשר אתם מבררים מול חברות הקייטרינג השונות עלויות ותפריטים אל תשכחו לשאול אותם לגבי שיטות ההגשה אשר הן מציעות.

כיצד לבחור שיטת הגשה

כדי לבחור את שיטת ההגשה המתאימה לכם צריך לקחת בחשבון מספר דברים

·         תקציב: יש שיטות הגשה אשר בגלל כמות כוח האדם עלולות להיות יקרות יותר.

·         סוג ואופי האירוע: ישנם סוגים רבים של אירועים ולא בכולם יש צורך בהגשה בכלל או בהגשה לשולחנות.

·         אופי הקהל: ישנם עדות אשר שיטת הגשה כבופה ומזנונים אינה מתאימה להם אלא שיטת ההגשה המסורתית של מרכז שולחן(כגון העדה הגרוזינית, בוכרית), לכן חשוב מאוד לדעת מי הקהל אשר אמור להיות נוכח באירוע.

·         שטח המקום: לא כל מקום מאפשר כל שיטת הגשה, מקומות שבהם אין מטבח קצה יהיה יותר קשה להשתמש באמריקן סרוויס למשל.

למה לשים לב

לכו לאירוע של החברת קייטרינג ובדקו את כל הפרטים הקטנים, כדאי לדעת באלו כלי הגשה ישתמשו, איזה מזנונים יהיו וכיצד יעוצבו העמדות עצמן. העיצוב והאסתטיקה חשובים מאוד כי אחרי הכל העין טועמת קודם, אף אחד לא רוצה להגיע לאירוע שבו יוגש לו המזון והוא ירגיש שהוא נמצא בחדר אוכל של קיבוץ. ראו את צוות נותני השרות מה רמת המקצועיות שלהם וכמובן גם של הטבח ומנהל האירוע, כמובן שצריך לשים לב להופעה החיצונית.

הנכם מוזמנים לפנות ליועץ קייטרינג שלנו ולקבל טיפים ועצות עבור האירוע שלכם
נפגש בשמחות קייטרינג גורו

 

תגובות (0)

הוסף תגובה

אתה מגיב כאורח

ביטול מוסיף תגובה

קבל 3 הצעות מחיר

...

קייטרינג בישראל

תגובות אחרונות

 • משה וחני תודה רבה לכם על ערב שכולו נתינה
  נתתם מעצמכם מעל ומעבר ולא חסכתם...

  רחל, 05. דצמבר, 2016 |

 • אבי תודה רבה על אירוע קסום
  כל האורחים נהנו ואין ספק שזה הרבה בזכותכם
  נפגש בבת מצווה של עדן

  גל, 05. דצמבר, 2016 |

 • ממליצה מאד על http://www.kguru.co.il/item/160

  נגה, 21. נובמבר, 2016 |

 • פעמיים נהנינו מהשירות של פיל איט
  ובכל פעם הם הוכיחו את עצמם מחדש
  גם בשירות, גם באיכות וגם בכמות
  ממליצה בחום
  אסתי כהן

  אסתי, 10. ינואר, 2016 |

 • אבי תודה רבה על ערב מושלם

  אורנה ואלון, 23. יוני, 2015 |

 • לכל המתלבטים – אל תתלבטו, אתם רוצים את קסרולה לאירוע שלכם.

  החלטנו לעשות...

  זהר ודור ליבנה, 28. יוני, 2014 |

 • ערכתי 4- אירועים , לקהל אדריכלים גבוהה בישראל , שהנושא המנחה היה "מקור...

  תמר, 10. דצמבר, 2013 |

 • עמרי

  תודה !

  נהננו מאד מהאוכל, צורת ההגשה, החשיבה על הכל, העזרה והאווירה...

  מיכל, 10. דצמבר, 2013 |

 • לליעד וכל הצוות
  להרבה שפים עם שמות גדולים יש עוד מה ללמוד ממך
  גם בטעם וגם בשירות,
  יישר כוח

  מוטי זיסר, 07. אוגוסט, 2013 |

 • השתתפתי באירוע שהם עשו..! יצירתיים להפליא וכמובן שטעים

  שגיא, 06. יוני, 2013 |